Xabier Erkizia




audio-lab.org
soinumapa.net
hots-radio.info

ZUZENEKOAK

KONTZERTUAK, ERAKUSKETAK, TAILERRAK, EGONALDIAK eta HITZALDIAK emandako lekuak (aukeratuak):

XII. Punto de vista Nafarroako Zinema Dokumentaleko Nazioarteko jaialdia (Iruñea, 2018)
XXI ANKULEGI Antropologia jardunaldia (San Telmo Museoa, Donostia 2018)
CENTRO CENTRO Cibeles de la Cultura y la ciudadanía  (Madrid, 2017)
UCS Universidade de Caxias do Sul  (Caxias do Sul, Brasil, 2017)
CURTOCIRCUITO 14º Festival Internacional de cine  (Santiago de Compostela, 2017)
DANTZ festival  (Donostia-San Sebastián, 2017)
MASI Museo d’arte della Svizzera Italiana   (LAC, Lugano, Suitza, 2017)
ZINELEKU 2017   (Vitoria-Gasteiz, 2017)
SUPSI – DFA (Locarno, Suitza, 2016-2017)
Università degli Studi di PadovaDISSGeA (Padova, Italia, 2016)
PUNTO DE VISTA Festival Internacional de Cine Documental de Navarra  (Iruñea-Pamplona, 2017)
CURTOCIRCUITO 13º Festival Internacional de cine  (Santiago de Compostela, 2016)
– TRAVELLING SOUND WORKSHOP (Locarno, Suitza, 2016)
– ERTZ#17: Ahotsaren tolesdurak (Bera, 2016)
EZORDUAN /DESTIEMPO (Tabakalera, Donostia, 2016-2017)
MUSEO OTEIZA (Alzuza, 2016)
MUSEO JUAN MARCH (Palma de  Mallorca, 2016)
– NOISE & REALITY The malevolence of our times (Cafe OTO, London, UK, 2016)
NEI TUOI OCCHI (Teramo, Italia, 2015)
ERTZ#16: Baratzeko kantutegia (Bera, 2015)
VISITAZIONI Festival Internazionale di Arte Sonora  (Roma, Italia, 2015)
– BERRIRAKURTZEN (Koldo Mitxelena kulturunea, Donostia, 2015)
BINAURAL (Fataunços, Portugal, 2015)
– GELATIK HARATAGO / MAS ALLA DEL AULA kongresua (EHU/UPV Leioa, 2015)
VOUZELA ART FEST (Vouzela, Portugal, 2015)
LITERATURIA 2015 (Zarautz, EH, 2015)
7th international FKL symposium on soundscape (Porto Beseno, Italia, 2015)
– PAISAIAREN MURMURIOA erakusketa  (Koldo Mitxelena kulturunea, Donostia, 2015)
EMS – ELEKTRONMUSIKSTUDION (Stockholm, Sweden, 2015)
– IKERSOINU 1.go Sinposioa (EHU/UPV Bilbo, 2015)
16. Internationales TRICKFILM-WOCHENENDE Wiesbaden (Wiesbaden, Alemania, 2014)
37 Festival de Cinéma DOUARNENEZ (Douarnenez, Bretania, 2014)
GALERIA INTERZONA (Roma, 2014)
BIBLIOTEKA ETA JAKINDURIA erakusketa  (Koldo Mitxelena kulturunea, Donostia-San Sebastián, 2014)
3,2,1 FESTIVAL (Alhondiga Bilbao, 2014)
LUPADOC Dokumentalen Mostra (Errenteria + Donostia, 2014)
– BAKE ITUNA erakusketa (San Telmo museoa, Donostia, 2013)
– ENSEMS  35 Festival Internacional de Música Contemporánea (Valencia, 2013)
– FESTIVAL DRV (Bilbo, 2013)
– FESTIVAL CARTA BLANCA – GUTUN ZURIA (Alhondiga Bilbo, 2013)
OPEN SOUND London (London, 2013)
– 24 EXPOSICIÓN VISUAL-SONORA UPV (Sala BBVA, Bilbo, 2013)
– FESTIVAL RENCONTRES IMPROBABLES (Baiona, 2012-2013)
– IRRATIA GAUR seminario – 30 aniversario EUSKADI IRRATIA (Donostia, 2012)
– BI HARRIZ LAU XORI festibala 2012 (Miarritze, 2012)
– HEBENTIK (Maule, 2012)
– LA FABRIQUE (Nantes, 2012)
– ARRIAGA ANTZOKIA (Bilbo, 2012)
– LIVE:IXEM 2011 (Sizilia, Italia, 2012)
– SONM (Murcia, 2012)
– XX festival MUSICA 13 (Nau Coclea, Catalunya, 2012)
– INSTITUTO CERVANTES (New Delhi, India, 2012)
– CHITRAKATHA festival 2011 (Ahmedabad, India, 2012)
– MUSEO NACIONAL REINA SOFIA (Madrid, 2012)
– NODOS:ON – FONOTECA DEL MAR (Kanariar irlak, 2011)
– OPEN CITY (Lublin, Polonia, 2011)
– FESTIVAL KODY (Lublin, Polonia, 2011)
– AUDITORIO NACIONAL DE MÚSICA / Ciclo SON (Madrid, 2011)
– EXODO (Burdeos, 2011)
– ZEPPELIN 2010 (CCCB, Barcelona, 2010)
– SONIKAS VIII (Vallecas, Madrid, 2010)
– ZoOo: Hitz basatia (Vitoria-Gasteiz / Donostia, 2010)
– ARTe SONoro – La Casa Encendida (Madrid, 2010)
– INDICAZIONE DI V(U)OTO (Saturnia, Toscana, Italia, 2010)
– ANEM, ANEM Festival de l’Escolta (Gandia, 2010)
– PLANETK @ Bienale de Arte di Venezia (Venezia, Italia, 2009)
– CLUB LARRASKITO (Bilbao, 2009)
– CAMSTL (Dili, Timor Leste, 2009)
– Festival SINKRO’09 (Vitoria-Gasteiz, 2009)
– MEDIALAB PRADO (Madrid, 2008)
– ARTE MORIS (Dili, Timor Leste, 2008)
– TABAKALERA (Donostia, Gipuzkoa, 2008, 2009, 2015)
– SENSXPERIMENT 08 Retrospecta (Lucena, Córdoba, 2008)
– AVLAB 1.0 / MEDIALAB PRADO (Madrid, 2008)
– MUSIKA HAMABOSTALDIA 08 (Donostia, Gipuzkoa, 2008)
– TUNED CITY (Berlin, Alemania, 2007)
– UHARTE Arte garaikideko zentrua / contemporary art center (Uharte, Nafarroa, 2007)
– Ciclo de Música Contemporánea del TEATRO CENTRAL (Sevilla, 2007)
– EXPERIMENTACLUB 07 (Madrid, 2007)
– JAZZ A MULHOUSE (Mulhouse, Frantzia, 2007)
– SONIC PROTEST festival (Paris, Frantzia, 2007)
– EACC (Castellón, 2006)
– OCCC (Valencia, 2006)
– HOTEL BOLIVAR (Lima, Perú, 2006)
– NIU FEST 06 (Córdoba, Argentina, 2006)
– QUINCENA MUSICAL / MUSIKA HAMABOSTALDIA 06 (Donostia, 2006)
– SONAR 2006 (Barcelona, 2006)
– C.C. CANTIERE (Roma, Italia, 2006)
– APO33 (Nantes, Frantzia, 2006)
– MUSEUM DU BEAUX ARTS (Nantes, Frantzia, 2006)
– ANIMAC 2006 (Lleida – Donostia, 2006)
– ELECTROGRAPH 2006 (Atenas, Grezia, 2006)
– VIII. SALÓN DE ARTE DIGITAL DE LA HABANA (La Habana, Cuba, 2006)
– MAÇARTS 2005 (Maçanet de cabrenys, Catalunya, 2005)
– ESCENA ELECTRÓNICA CCCB (Barcelona, 2005)
– GALERIA VERMELHO (Sao Paulo, Brasil, 2005)
– LIMA SONIDOS (Lima, Peru, 2005)
– FUGA OCEÁNICA festival (Quequén, Argentina, 2005)
– ELECTROGRAPH 2005 (Atenas, Grezia, 2005)
– Club TRANSMEDIALE 2005 (Berlin, Alemania, 2005)
– CCEBA (Buenos Aires, Argentina, 2005)
– UNESP (Sao Paulo, Brasil, 2004)
– SONAR 2004 (Barcelona, 2004)
– LIMBo festival 04 (Rosario, Argentina, 2004)
– LIMB0 festival 04 (Buenos Aires, Argentina, 2004)
– BUENOSALIENS (Buenos Aires, Argentina, 2004)
– FUGA JURÁSICA 6 festival (Buenos Aires, Argentina, 2004)
– ZEMOS 98 – 6 festival (Sevilla, Andalucia, 2004)
– ANIMAC festival 2004 (Lleida, Catalunya, 2004)
– MUSICA EX-MACHINA festival 03 (Bilbao, 2003)
– ELEKTRONIKALDIA 2003 festival (Donostia-San Sebastian, 2003)
– PLAZA festival 2003 (Donostia – San Sebastian, 2003)
– VTV Vitoria Territorio Visual 2003 (Vitoria-Gasteiz, 2003)
– ULTRASOUND festival 2002 (Huddersfield, UK, 2002)
– XIII. FESTIVAL DE NUEVAS MÚSICAS 2002 (Donostia, 2002)
– LAZKAO BESTALDIA festival 2002 (Lazkao, 2002)
– VTV video festival 2002 (Vitoria-Gasteiz, 2002)
– 3» MOSTRA DE ART SONOR I VISUAL 2002 (Barcelona, 2002)
– ART REPORT 2001 Bienal of art (Barcelona, 2001)
– ELEKTRONIKALDIA 2001 festival (Donostia-San Sebastian, 2001)
– VERSION 02 festival net gallery (Chicago, 2001)
– LEM festival 2000 (Barcelona, 2000)
– 1» MOSTRA DE ART SONOR I VISUAL 2000 (Barcelona, 2000)
– ERTZ jaialdia 2000 (Bera, 2000)